Plastická chirurgie – obavy, předsudky


Pokud jste se rozhodli upravit své tělo a zvýšit se své sebevědomí, plastická chirurgie nabízí řadu možností, jak toho dosáhnout. K nejčastěji žádaným plastickým operacím patří modelace a úprava velikosti prsou, obličeje, liposukce – odstranění tuku, operace podbradku, plastika nosu, botulotoxin, odstranění vrásek a další.

Plastická chirurgie Praha má k dispozici širokou nabídku různých plastických kosmetických operací. Se vším vám bude pomáhat vysoce kvalitní tým lékařů. Plastická chirurgie Praha nabízí vždy velmi profesionální přístup s přátelskou rodinnou atmosférou.

Existují však obavy z plastických operací, které jsou ale zbytečné. U liposukce mají pacienti největší strach z enormní bolesti. Protože se jedná o chirurgický zákrok, určité bolestivosti se nevyhnete. Avšak ošetřená plocha bolí jako velká modřina a bolest je individuální, záleží na rozsahu ošetřené plochy. Další mylnou představou o liposukci je ta, že ihned po zákroku budete moci jít ven do společnosti. To je sice možné, ale nejspíš to nikdo neudělá. Po zákroku totiž budete obaleni silnou vrstvou savého materiálu a bude z něj odtékat roztok. Fyzicky náročnější aktivita se doporučuje až po třech týdnech od zákroku v plné narkóze. V případě ambulantní liposukce můžete sportovat tehdy, kdy vám to tělo dovolí, což může být u někoho i po pár dnech. Efekt liposukce není vidět ihned po zákroku, ale většinou až později., kdy opadnou otoky. Je nutné po zákroku nějakou dobu nosit kompresivní obvazy a speciální kompresní prádlo.

Zvětšování prsou a jejich úprava patří mezi nejžádanější plastické operace. Není divu, že každá žena chce mít krásná prsa, je to důležitý znak ženské sexuality. Velmi často se objevují obavy z toho, že silikon způsobuje rakovinu, avšak celá řada studií z celého toto nikdy nepotvrdila. Dokonce implantáty neztěžují zjištění rakoviny prsu, jak si mnozí mylně myslí. Paradoxně bývá rakovina díky vyšetření prsu před operací odhalena dříve, než u žen bez implantátů.

Často bývají obavy z narkózy během plastické operace. Tyto obavy jsou však zbytečné, protože narkóza je dnes zcela bezpečná metoda a zajišťuje pacientovi jistý komfort – v narkóze průběh operace nebudete vůbec vnímat. Samozřejmě u operací, kde je to možné, je žádoucí s ohledem na zátěž pro organismus místo narkózy využít místní anestezii.

Další oblíbenou plastickou operací je úprava obličeje – vypnutí kůže a krku, neboli face-lift. Nejvíce obav je z jizev, které by byly na obličeji a krku vidět. Řez je veden ve vlasové části spánkové oblasti, v linii boltce ucha a za ním opět do vlasové části a následná jizva je tak očím skryta. Nemůžete ale očekávat okamžitý efekt, úplně zahojení a zmizení jizev může nastat až po několika měsících. Mylnou představou je, že plastická operace je na celý život. Efekt Face-liftu přetrvává obvykle 5 – 10 let, poté je možné ho znovu opakovat.

Pokud jste se rozhodli zlepšit své sebevědomí, udělat pro sebe něco dobrého a vytvarovat postavu, Plastická chirurgie Praha vám tuto možnost nabízí. Svěřte se do rukou odborníkům v oblasti plastické chirurgie a zkrášlete své tělo. Tým odborníků je ochoten plnit vaše přání do té míry, která prospěje tělu a tak, abyste byli maximálně spokojeni se svým vzhledem.